RP2020Slavnost na Růžovém paloučku 2020

Kdy: 5. 7. 2020 od 14:00

Kde: Růžový palouček u Litomyšle

Spolek přátel Růžového paloučku Vás srdečně zve na tradiční Slavnost na Růžovém paloučku, na kterém se svými projevy vystoupí JUDr. Martin Netolický, Ph.D., hejtman Pardubického kraje a člen Rady Asociace krajů ČR a ThLic. Prokop Brož, Th.D., děkan-farář, biskupský vikář pro školství, biskupský delegát pro ekumenismus, ředitel DTI, sídelní kanovník katedrální kapituly z Biskupství královéhradeckého.

S hudebním repertoárem vystoupí Roman Hoza, sólista Janáčkovy opery Národního divadla v Brně a Hang Bai, absolvent JAMU za hudebního doprovodu Kostiantyna Tyshka, korepetitora Janáčkovy opery.

Těšit se můžete také na koncert Cimbálové muziky Zádruha z Dolních Bojanovic.

Slavnost na Růžovém paloučku bude probíhat v neděli 5. července od 14:00 na Růžovém paloučku u Litomyšle.

V případě nepříznivého počasí se Slavnost koná na sále Rychty v Morašicích.

Vstupné dobrovolné.

2019 Slavnost na RP plakatSlavnost na Růžovém paloučku 2019

Kdy: 7. 7. 2019 od 14:00

Kde: Růžový palouček u Litomyšle

Spolek přátel Růžového paloučku Vás srdečně zve na tradiční Slavnost na Růžovém paloučku, na kterém se svými projevy vystoupí Ing. Petr Šilar, senátor Parlamentu České republiky a Mgr. Daniel Ženatý, synodní senior Českobratrské církve evangelické. Hudební reportorár obstará Moravia Quintet – dechové kvinteto působící při Moravské filharmonii a Jižani – dechová hudba z jižních Čech, vítěz TV soutěže 12x nej… 

Slavnost na Růžovém paloučku bude probíhat v neděli 7. července od 14:00 na Růžovém paloučku u Litomyšle.

Osobní záštita

Spolek přátel Růžového paloučku má tu čest Vám oznámit, že letošní Slavnost na Růžovém paloučku se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického:

Vážený pane předsedo,

je mi ctí udělit
OSOBNÍ ZÁŠTITU SLAVNOSTI NA RŮŽOVÉM PALOUČKU,
která se uskuteční dne 5. července 2020.

Jsem upřímně potěšen, že Pardubický kraj se připojuje k připomínce důležitých událostí spojených s červencovými svátky, která se uskuteční na památném místě loučení českých bratří před odchodem do exilu - na Růžovém paloučku, úzce spjatém s významnými událostmi českých dějin.


S úctou

Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje

Pozvanka Ruzovy paloucek Hudebni vecer 2019 05 17w naSHudební večírek na Růžovém paloučku

Kdy: 17. 5. 2018 v 19:00

Kde: Růžový palouček u Litomyšle

Spolek přátel Růžového paloučku Vás srdečně zve na Hudební večírek na Růžovém paloučku, na kterém vystoupí Martin Kubát – klavír a Petr Jeníček – flétna. Společně Vám představí tvorbu J. S. Bacha, W. A. Mozarta, B. Smetany, A. Dvořáka a dalších. Koncert se uskuteční v pátek 17. května 2019 od 19 hodin na Růžovém paloučku u Litomyšle.